Маркування шин

Ні для кого не секрет, що при виборі нових покришок необхідно звертати увагу на їх основні параметри, позначення яких нанесені безпосередньо на шину. Маркування автомобільних шин і розшифровка означень - це нанесення на бічні поверхні кожної шини інформації про виробника, розмірі, вказівка ​​таких характеристик, як індекси навантаження і швидкості шин, а також ряд додаткових даних.

Перед покупкою потрібно визначити, шини якого виду краще придбати. За типом малюнка протектора шини поділяють на літні , всесезонні та зимові .

Літні шини відрізняються тим, що мають добре виражені «борозенки» для відводу води, в тому числі менш виражені поперечні канавки. Мікро малюнок на цих шинах відсутній. Такі шини дозволяють забезпечити максимально можливе зчеплення як із сухою, так і з вологою поверхнею і мають високу зносостійкість.

Всесезонні шини мають характеристики, що дозволяють їм однаково добре показувати себе на сухому і мокрому асфальті, при цьому дана категорія покришок пристосована до зимових доріг. На таких шинах ставлять позначення у вигляді краплі або сніжинки, або пишуть: all season, tous terrain.

Зимові шини оптимальні для використання на сніжних і зледенілих дорогах, при цьому малюнок протектора чітко виражений. Для позначення зимових шин використовується індекс M + S.

Маркування - розшифровка позначень 
Щоб при покупці шин досить впевнено розбиратися в розмаїтті позначень, розглянемо розшифровку кожного параметра

Виробник 
Перше, на що необхідно звернути увагу - це виробник . На ринку можна придбати шини як всесвітньо відомих брендів, таких як Michelin , Dunlop, Yokohama, Pirelli, Continental, Metzeller, Bridgestone , IRC, Heidenau, так і менш іменитих - Targum , Duro, Cheng Shin, Shinco, Profil, Mitas, Avon, Kenda, Maxxis, Sava. Як вважають деякі експерти найбільш оптимальним співвідношенням ціни і якості можуть похвалитися шини Бріджстоун.

Розмір шини 
Як правило, розмір наноситься на бічну поверхню в форматі Х / YZ (наприклад, 130 / 70-18), де 
X позначає ширину профілю, зазначену в міліметрах; 
Y - це висота профілю покришки в процентному відношенні від її ширини; 
Z в цьому випадку означає посадковий розмір внутрішнього кільця шини (як правило, вказується в дюймах). 

Тип шини 
Тут мова йде про камерних і безкамерних покришках. 
ТТ < / strong> (Tube Type, камерна шина) позначає використання шини тільки разом з камі ами. 
TL (Tubeless, беськамерная шина) вказує на можливість використовувати без камери. 

Дата виготовлення шини 
Кілька цифр (до чотирьох) в овалі на одній з бічних поверхонь. Наприклад, (1207) - це 12-а тиждень 2007 року. Деякі виробники ставлять дату в номері покришки, присвоєному їй індивідуально (три-чотири останні цифри.

Індекс конструкції шини 
Маркування «- » означає, що в конструкції шини кут нахилу ниток корду становить 45-60 градусів як в каркасі, так і в брекері до площини, що проходить крізь вісь покришки. Всі дротяні нитки корду і каркасу і брекера перехрещуються. Кількість суміжних шарів дорівнює чотирьом. Дана конструкція є застарілою, але вона продовжує випускатися для старих моделей машин. Перевагою такої шини є її невисока вартість, крім того, вона має рівноважну конструкцію профілю.

«R» - це конструкція, коли нитки розташовані радіально. Ця шина характеризується високим рівнем еластичності і вантажопідйомності. Конструкція профілю нерівноважна.

Що таке типорозмір

Типорозмір - це загальноприйняте позначення шин. Наприклад, він може виглядати так:

195/45 R16 80 U , де: 
195 - це ширина шини (вимірюється в мм .); 
45 - відношення висоти профілю до & nbsp; ширині; 
R - вказує на те, що дана шина з & nbsp; радіальним кордом (як і більшість сучасних шин); 
16 - діаметр колеса в & nbsp; дюймах; 
U